Fuzetea - ledový čaj aneb oslazená voda

zpět na seznam článků

29.6.2018 22:37 - Ing. Iva Rychnovská


V ledovém čaji téměř čaj nenajdete (Coca Cola).

Fuzetea je nápoj od Coca Cola company, který je na trhu pár měsíců a slibuje překvapivě lahodnou chuť a osvěžení vašich smyslů. Jak je to doopravdy?

Fuzetea

Fuzetea je ledový čaj a údajně se jedná o spojení osvěžujícího čaje a lahodné ovocné šťávy a bylinek. Už jsem se těšila, s čím Coca Cola company přijde, protože poslední roky se řešilo víc než dost téma ledových čajů a jejich mizivé množství extraktu zeleného čaje. Můžeme se tedy těšit na vylepšenou a hlavně neošizenou recepturu? Moc vás nepotěším. Pojďme se podívat na složení Fuzetea.

Složení Fuzetea

Fuzetea nabízí 9 chuťových variant, dvě mají dokonce i s nulový obsah cukru (ZERO). Z níže uvedeného složení několika vybraných příchutí vidíme, že extrakt ze zeleného čaje nepřekročí 0,14% a bohužel o ovocných extraktech s obsahem setin procent ani nemluvě. Je to více než smutné a historie ledových čajů se opakuje.

Fuzetea Mango a heřmánek

 • voda, cukr, fruktóza, kyselina citrónová, extrakt ze zeleného čaje (0,14%), mangová šťáva z koncentrátu (0,1%), přírodní aromata, regulátor kyselosti: citronany sodné, antioxidant: kyselina askorbová, extrakt z heřmánku (0,01%), sladidlo: steviol-glykosidy
 • 81 kJ/100 ml, 8,8 g cukru

 

Fuzetea Citron a citrónová šťáva

 • slibuje pohádkovou směs citronu, citronové šťávy a sladce vonících čajů a máme se připravit na lahodné přecitrónování
 • voda, cukr, fruktóza, kyselina citrónová, čajový extrakt (0,12%), citrónová šťáva z koncentrátu (0,1%), přírodní aromata, regulátor kyselosti: citronany sodné, antioxidant: kyselina askorbová, extrakt z citronové šťávy (0,01%), sladidlo: steviol-glykosidy


Ledový čaj Citron a citrónová tráva.

Fuzetea Broskev a ibišek

 • voda, cukr, fruktóza, kyselina citrónová a jablečná, čajový extrakt (0,12%), broskvová šťáva z koncentrátu (0,1%), přírodní aromata, regulátor kyselosti: citronany sodné, antioxidant: kyselina askorbová, extrakt z ibišku (0,01%), sladidlo: steviol-glykosidy
 • 81 kJ/100 ml, 9 g cukru

 

Fuzetea Citrus stévie

 • voda, cukr, fruktóza, kyselina citrónová, čajový extrakt (0,14%), broskvová šťáva z koncentrátu (0,1%), přírodní aromata, regulátor kyselosti: citronany sodné, antioxidant: kyselina askorbová, sladidlo: aspartam, acesulfam K, sukralóza
 • 4 kJ/100 ml, 0 g cukru

 

Iva radí...

„Pozitivem těchto ledových čajů je snížený obsah cukrů díky steviol-glykosidům, které mají nulovou kalorickou hodnotu a nápoj příjemně dosladí. Nápoje typu ZERO neobsahují cukr vůbec a jsou doslazené jak steviol-glykosidy, tak bohužel i umělým sladidlem acesulfamem K (E950, stupeň škodlivosti 4) a aspartamem (E951).
V neposlední řadě ledový čaj se stévií je slazený sukralózou“

Ing. Iva Rychnovská, výživový poradce ve Food Life

 

 

Fuzetea Zero Bílá broskev

 • voda, extrakt z čer­ného čaje (0,12%), šťáva z bílé broskve (0,1%) z koncentrátu, kyseliny: kyselina citronová a kyselina jablečná, aroma, regulátor kyselosti: citronany sodné, antioxidant: kyselina askorbová, sladidla: acesulfam K a sukralóza.
 • 4 kJ/100 ml, 0 g cukru

 

Fuzetea Zero Citron

 • voda, extrakt ze zeleného čaje (0,14%), kyselina: kyselina citronová, citronová šťáva z koncentrátu (0,1%), regulátor kyselosti: citronany sodné, přírodní aroma, antioxidant: kyselina askorbová, sladidla: aspartam, acesulfam K a sukralóza.
 • 4 kJ/100 ml, 0 g cukru

 

Sami tedy vidíte, jak žalostně vypadá složení nových ledových čajů. Za 25-35 Kč (v závislosti na objemu) kupujete prakticky cukrovou vodu s minimem obsahu uvedených látek slibujících lahodné přecitrónování, naplnění smyslů a uspokojující chuť.

Nedaří se vám zhubnout a chcete sestavit jídelníček na míru a s jistotou zubnout? Kontaktujte přímo výživovou poradkyni Ing. Ivu Rychnovskou:

 

Kontaktní formulář

 
 
      Položky označené * je nutno vyplnit.
 
  Kolik je jedna mínus jedna? (slovy):  

 


Zdravé a vyvážené recepty přímo od výživového poradce!

 

Google Plus

Hodnocení článku

Hodnotili 1 čtenáři průměrem 5 bodů z pěti

Čtěte také:

Diskuze:

Položky označené * je nutno vyplnit.
Kolik je jedna mínus jedna? (slovy):

Kontakt
Ing. Iva Rychnovská
 • výživový poradce
 • sportovní dietolog

E: rychnovska@food-life.cz
T: 724 821 680

Adresa:
Sokolovská 95
186 00, Praha 8
(tram a metro Křižíkova)

mapa zobrazit mapu