1 týden jídelníčku ZDARMA

zpět na seznam článků

15.2.2016 11:22 - Iva Veselá


Na našem jídelníčku si pochutnáte!

Plánujete si nechat sestavit jídelníček na míru? Nyní ho budete mít i s bonusem. Ke každému sestavenému jídelníčku Vám sestavíme 1 týden jídelníčku navíc zcela zdarma v hodnotě 950 Kč!

+ 1 týden jídelníčku ZDARMA!

O probíhající akci

Ke každému jídelníčku na míru Vám sestavíme navíc 1 týden jídelníčku zdarma. Ušetříte 950 Kč a tím obdržíte dalších 35 inspirativních pokrmů navíc.

Příklad:
Pokud si zvolíte například 2 - týdenní jídelníček, automaticky obdržíte 3 - týdenní jídelníček.

Více o průběhu poradenství >>

Kolik ušetříte: 950 Kč
Platnost akce: 15.2. - 15.3. 2016
(Termín vstupní konzultace si prosím rezervujte níže pomocí formuláře).

Kontaktní formulář

 
 
      Položky označené * je nutno vyplnit.
 
  Kolik je jedna mínus jedna? (slovy):  

Rozhovor s výživovou poradkyní Ing. Ivou Veselou

Je opravdu důležité mít jídelníček na míru?
Pokud chcete výsledky zaručené, vyhnout se jojo efektu a mít pod dohledem i zdravotní stránku, v tom případě je jídelníček od nás jasnou volbou. Ušetříte se promarněného času nezdary a experimentováním na svém těle s čekáním "co se stane".
Jídelníček hraje klíčovou roli v cestě za vaším cílem – zlepšení zdraví, fyzické i psychické kondice. Ať už chcete hubnout, nabírat nebo řešíte zdravotní komplikace, jídelníček tvoří více jak 70 % veškerého úspěchu. Proto by měl být vždy přizpůsobený přesně vám, jak se říká „na míru“.

Nestačí jíst pouze zdravě nebo cvičit?
Jíst zdravé potraviny a cvičit je samozřejmě základ. To ale není zárukou toho, že zhubnete. Možná při vyšší nadváze ano, pokud omezíte například příjem tuků a jednoduchých cukrů. Ale pokud tělo nedostává to, co má, hubnutí postupně zastaví a nedosáhnete finální váhy. V poradně máme spoustu klientů, kteří jí zdravé potraviny, investují do nich velké peníze, cvičí pravidelně, ale nemají výsledky. Jsou z toho hodně nešťastní a překvapeni, že dělají své maximum a nic z toho.

Ale většina lidí si myslí, že ví, kde dělají chyby.
Ano, dobře použité slovo – lidé si myslí :-) Oni věří v to, že se umí stravovat správně. Člověk s 20 kily navíc je schopný říci, že ví, jak má jíst, jen to nedodržuje. Ruku na srdce - kdyby to věděl, neměl by v tom případě kila navíc. Nicméně u nás v poradně klienti zjistí, že zdravý a vyvážený jídelníček je úplně o něčem jiném, než doposud mysleli. Na konzultaci rychle přijdou na to, v čem dělají chyby a proč nehubnou. Jsou vždy překvapeni a sami přiznají, že by na své nedostatky sami nepřišli. Výživa člověka je skutečně složitější, než si načtete v časopisech.

Prozradíte, jak se takový jídelníček sestavuje?
Food Life má v tomto dlouholeté know-how, nicméně k sestavení individuálního jídelníčku, který je opravdu šitý na míru vede několik kroků:

1) Vstupní vyšetření – cílem je, abychom od klienta získali co nejvíce informací, které slouží jako jeden z podkladů pro sestavení jídelníčku. Zahrnuje detailní vstupní dotazník, kde zacházíme do detailů anamnézy, stravovacích návyků, pohybové aktivity a přesným požadavkům každého klienta. Dále kompletní tělesnou analýzu, focení (pokud chce klient sledovat a porovnávat výsledky) a antropometrická měření.

2) Další analýzy - podstatný je i aktuální zdravotní stav klienta. Ten nelze vyhodnotit jen na základě dotazníku, a proto přichází v případě potřeby na řadu krevní rozbory, doporučení od lékařů, analýza stávajícího jídelníčku atd.

3) Sestavení jídelníčku na míru - na základě získaných informací stanovíme přesné parametry individuálního jídelníčku. Jedná se hlavně o stanovení denní energetické hodnoty, množství živin a jejich rozložení v jednotlivých pokrmech, vhodné a nevhodné potraviny pro klienta v návaznosti na zdravotní stav, sledujeme jeho preferované potraviny a pokrmy, finanční a časové možnosti atd.
Finálním krokem je samotné vytvoření jídelníčku, který obsahuje konkrétní potraviny, jejich množství a případně postup přípravy receptů.

4) Výživová doporučení - je důležité každému sestavit k jeho jídelníčku také výživová doporučení. Ta by měla obsahovat vyhodnocení tělesné analýzy, cílové hodnoty, zhodnocení stravovacích návyků, doporučení k nápravě předchozích zlozvyků, určení času pokrmů, pitného režimu a pohybové aktivity.

Takto detailně vypracovaný jídelníček, který zohledňuje vaše tělo ve všech ohledech, lze považovat za „individuální a na míru“. Pouze tak dosáhnete s jistotou svých cílů. Přitom zcela zdravě, přirozeně a trvale. Naučíte se zkrátka jíst tak, jak potřebujete, můžete se těšit na dosažené výsledky a ušetřit se trápení z nezdarů. Naučíte se vše potřebné a máte prakticky vystaráno po zbytek života.

Google Plus

Hodnocení článku

Hodnotili 6 čtenáři průměrem 4.5 bodů z pěti

Čtěte také:

Diskuze:

Položky označené * je nutno vyplnit.
Kolik je jedna mínus jedna? (slovy):

Kontakt
Ing. Iva Rychnovská
  • výživový poradce
  • sportovní dietolog

E: rychnovska@food-life.cz
T: 724 821 680

Adresa:
Sokolovská 95
186 00, Praha 8
(tram a metro Křižíkova)

mapa zobrazit mapu